Nikdy se nevzdávej.

Matka

28. května 2012 v 12:40 | Alessa |  Má kniha
Je to pouze doplnění o původní pověst o Matce světa(legenda elfů).
Potulovala se po nehostinné krajině surového světa,skládájícího se pouze z horké lávy a hvězdné zeminy.Byla to majestátná postava,kterou halilo pouze plátno,které bylo tak lehké a jemné,jako by jej tvořila sama vesmírná mlhovina.Nádherné medové kadeře se neustále pohupovaly v neexistujícím vánku a když se na ně člověk příliš dlouho díval,ztrátil prý nejen svou duši,ale také vše co z něj někdy dělalo svobodnou osobu.Jakoby si její vlasy vzaly jeho svobodu a navždy ho uvěznili v té záplavě nekonečné krásy.
Ze začátku sice sídlila v jejím v srdci především,ale pomaloučku se tam vkrádala beznaděj a zármutek.Cítila,že jí něco chybí,ale ani Ona netušila,co by to mohlo být.A tak se procházela a Svět se zatím měnil.Místo nekonečého vesmíru se nad zemí překlenula obloha,tak často ji pozorovala až se zbarvila jejíma azurovýma očima.


Často se stvávalo,což nebylo překvapivé k jejímu křehkému tělu,že z neustále vznikajících ranek se vyvalila posvátná krev,která se postupně měnila a dávala tak světu první zeleň.Tak kde Matka ulehávala se tvořila moře a tam kde upadla zase oceány.
Jakmile poprvé ucítila na své nesmrtelné duši dotek čisté beznaděje,rozplakala se a ty slzy,které se nestihly zachytit a přeměnit se ve stromy(Pradávné),zaplňovala prolákliny kopírující její tělo.
Poprvé promluvila k Pradávným a od té doby co si osvojila umění mluvit,k nim promlouvala neustále,cítila z nich život a z jejich listů tvořila první zvířata,Prvního vlka,První rybu atd.y disponovali schopností tvořit dále.
Bohužel,ani zvířata ji nastačili jako společnost,tak jednou přetvořela energii Pradávného na Prvního elfa,ale ani ten sám jí nestačil a tak začla si brát energii od všech Pradávných a tvořit z ní Národ elfů.Poté co už žádný Pradávný neměl dostatek energie,začala Planeta umírat a tak aby zabránila zhroucení svého výtvoru se sama uzavřela do jádra země a tak vyživuje energií vše co stvořila.
Kdokoliv se z elfů narodí,dostane od Matky čás energie,ale jakmile zemře,musí jí navrátit zpět.
Poznámka autora:Právě ono neustálé dodávání energie způsobuje elfskou dlouhověkost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama