Nikdy se nevzdávej.

vivisekce

14. března 2010 v 13:02 | Alessa |  Nápady
Vivisekce
Pojem vivisekce je velmi známý. Stále je však mnoho lidí, kteří netuší, co si pod tímto slovem představit a nevědí, proč proti vivisekci bojují ochránci a ochránkyně zvířat. Zde je proto stručné vysvětlení tohoto pojmu a také objasnění stanovisek bojovníků a bojovnic za práva zvířat.
+
Slovo vivisekce pochází z dvou latinských slov "vivo" a "sectio" ("živé" a "řezat") můžeme ho tedy přeložit jako "řezat za živa". Teď už je i neznalým možná jasnější o co jde.
Ano, jde o pokusy na zvířatech, které jsou nelidské a kruté. Nejen, že "pokusná" zvířata jsou chována ve zcela nevhodných podmínkách, které jim téměř neumožňují vykonávat ani ty nezákladnější potřeby. Jsou také velmi krutým způsobem využívána pro pokusy s nejrůznějšími nemocemi a chemikáliemi. Zvířata jsou přivazována nebo paralyzována tak, aby jim byl znemožněn pohyb a aby se nemohla bránit, následně jsou do nich vpraveny zkoumané látky. Poté jsou vystavena, bez jakýchkoli utišujících prostředků, velkým bolestem a výzkumníci pozorují změny způsobené chemikálií na živé tkáni. Po pokusu jsou zvířata zpravidla zabita.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama